Belső védőpajzsunk – a mikrobiom címmel január első napjaiban megtartotta 2022 első webkonferenciáját az Építsd az Életed Egészség Kör.
Az online találkozón elhangzott előadás átfogó képet adott az emberi szervezet bélrendszerének az egész testre gyakorolt hatásáról, egyensúlyi állapotának fontosságáról.
Előadásomban ismertettem a mikrobiom fogalmát, jelentőségét, az összetételét befolyásoló tényezőket.
A webináriumon beszéltünk arról, hogy a születés módja hogyan befolyásolja a bélflóra kialakulását és miért rendkívül fontos kezdeti egyensúlyának megteremtése.
Tájékoztatást kapott a hallgatóság a bél-mikrobióta számos funkciójáról, többek között az egészséges immunrendszert szabályozó szerepéről, hogy összefüggésbe hozható daganatos elváltozásokkal, befolyásolja az autoimmunbetegségek kockázatát, bele tud szólni a központi idegrendszer működésébe, ami különösen a fejlődés korai szakaszában meghatározó lehet egy életre.
A webkonferencián elhangzottak a legújabb tudományos kutatási eredmények, mint a mikrobiom-bél-agy tengely funkciója, működési mechanizmusa és ebben a folyamatban kulcsfontosságú agyideg és a Parkinson betegség közötti összefüggés jelentősége.
Beszéltünk a bélflóra egyensúlyi állapotát megváltoztató tényezőkről, szót ejtettünk a Crohn betegségról, az irritábilis bélszindrómáról (IBS), a sclerosis multiplexről (SM), az Alzheimer-kórról, az autizmusról és számos, a béltraktus állapotával összefüggésbe hozható betegségről.
Megvizsgáltuk a táplálkozás, egyes élelmiszerek bélflóra összetételére gyakorolt hatását.
Megbeszéltük, hogy mi a különbség a prebiotikumok és a probiotikumok között, mik azok a szinbiotikumok.
Megkerestük a bélflóra egészséges állapotát fenntartó, visszaállítását támogató lehetőségeket. Beszéltünk a természet kincseiről, hatékony segítőinkről, a gyógynövényekről.
Előadásomat Albert Einstein, napjainkban is aktuális gondolatával zártam:
„Az összevisszaságban találd meg az egyszerűséget, a hangzavarban a harmóniát.
A nehézségek közt mindig ott van a lehetőség.‘
A webkonferencia néhány, kiemelten fontos része:
Bemutatkozás
Mi a mikrobiom?
Miért fontos az egészséges bélflóra? Megtudhatod az előadásból:
Bél-mikrobióta szerepe, jelentősége
Mi az összefüggés a bélrendszer és a cukorbetegség, a daganatos elváltozások, az autoimmun betegségek, az elhízás és számos elváltozás között? – kiderül az előadásból.
Ki a főnök?
Mikrobiom-bél-agy tengely. Hogyan történik a kölcsönhatás?
Hogyan őrizzük meg bélflóránk egyensúlyi állapotát?
Hasznos tippek:
Albert Einstein napjainkban is aktuális gondolatai: